środa

Aktualności

ZEW w Finale

• autor: ZEW, 2016-02-07 20:46

W Sławkowie w dniu dzisiejszym został rozegrany turniej eliminacyjny do XXI Halowych Mistrzostw Zagłebia Seniorów. Naszymi rywalami byli: gospodarz turnieju MKS Sławków, AKS Niwka, oraz KS Mydlice. Grano po 20 minut w składzie 4+1. Nasz zespół reprezentowali: Krystian Sierka, Kamil Mosek, Artur Durzyński, Mariusz Mendak, Dawid Gałwa, Piotr Król, Paweł Król, Maciej Tomsia, Sebastian Schufreida, Bartłomiej Kędzierski.

1. Turniej rozpoczął sie od meczu gospodarzy z AKS Niwka. Pomimo, że AKS był lepszym zespołem, jeden błąd w obronie zadecydował, że zwycięstwo odnieśli gospodarze. MKS Sławków – AKS Niwka 1-0.

2. My rozpoczęliśmy turniej meczem z KS Mydlice. Już w 5 minucie wynik otworzył Dawid Gałwa, a minutę później podwyższył Maciek Tomsia. Przez cały mecz kontrolowaliśmy grę i na 3 minuty przed końcem Paweł Król ustalił wynik meczu na 3-0. Gra jaką pokazaliśmy w tym meczu pozwalała nam z optymizmem spoglądać na następne spotkania.

• KS Mydlice – ZEW Kazimierz 0-3
  • 0-1 Gałwa 5'
  • 0-2 Tomsia 6'
  • 0-3 Paweł Król 17'

3. Kolejnym meczem było spotkanie MKS Sławków z KS Mydlice. Faworytem byli gospodarze i początek meczu potwierdzał to. MKS zdobył prowadzenie, jednak ambitna drużyna z Mydlic wyrównała. Znowu prowadzenie MKS, wyrównanie Mydlic i ponownie Sławków wychodzi na prowadzenie 3-2. Jednak Mydlice nie rezygnują i w ostatniej minucie zdobywają 2 bramki! Sensacja staje sie faktem i gospodarze zostają bez punktów: MKS Sławków – KS Mydlice 3-4.

4. Mecz z  AKS Niwka miał pokazać na co nas naprawdę stać, ponieważ AKS bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym spotkaniu. To co pokazaliśmy w tym meczu przerosło chyba najśmielsze oczekiwania. Grając fantastyczną piłkę rozbiliśmy rywala. 3 bramki Pawła Króla, po 1 Dawida Gałwy i Mariusza Mendaka spowodowało, że prowadziliśmy 5-0! AKS w ostatniej minucie zmniejszył rozmiary porażki, ale wszyscy byli pod wrażeniem naszej znakomitej gry. Po tym meczu było wiadomo, że jesteśmy głównym faworytem do awansu.

• 2-5 AKS 19'

5. Po 5 minutach odpoczynku graliśmy mecz o wszystko. Pomimo kompletu punktów wciąż nie mogliśmy być pewni awansu, regulamin uwzględniał bowiem wynik bezpośredniego meczu w przypadku równej ilości punktów. Tak więc Sławków w przypadku wygranej byłby przed nami. Nienajlepiej grający dotychczas gospodarze, czując szansę, wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Jednak początek to znowu nasze mocne uderzenie – w 2 minucie Kwadrat strzela gola i prowadzimy. Gospodarze rozgrywali jednak również świetne spotkanie i emocji było co niemiara. Kamil Mosek miał pełne ręce roboty, jednak spisywał sie znakomicie i Sławków długo nie mógł wyrównać. Jednak w 9 minucie stało się: po uderzeniu w słupek dobitka Sławkowa znalazła wreszcie drogę do siatki. A więc 1-1. Jednak zostało jeszcze sporo czasu, a gospodarze nie rezygnowali. Ostra wymiana ciosów z obu stron, ale bramkarze nie dają sie pokonać. Wreszcie koniec meczu. Zwycięski remis awansuje nas do finału!

• MKS Sławków – ZEW KAZIMIERZ 1-1
  • 0-1 Schufreida 2'
  • 1-1 MKS 9'

6. Ostatni mecz turnieju pomiedzy AKS i KS Mydlice decydował już tylko o tym, która z drużyn zajmie ostatnie miejsce. AKS nie dał szans Mydlicom i Dąbrowianie spadli na ostatnie miejsce. AKS Niwka – KS Mydlice 5-1.

• TABELA KOŃCOWA
  • 1. ZEW KAZIMIERZ         3      7    10-3 – AWANS
  • 2. MKS Sławków           3      4     5-5
  • 3. AKS Niwka                3      3     7-7
  • 4. KS Mydlice                3      3     5-11

Awans zdobyty w pięknym stylu i teraz czeka nas turniej finałowy w hali na Żeromskiego, który odbędzie się 28.02.2016.

Warto dodać, że najlepszym strzelcem turnieju został PAWEŁ KRÓL z 5 bramkami!